
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.5 mm |
| Packaging | Tube |
| Lead Free | Contains Lead |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Bandwidth | 4.25 MHz |
| Operating Supply Voltage | 28 V |
| Lifecycle Status | Production |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 4 V/µs |
| Operating Supply Current | 2 mA |
| Input Bias Current | 80 nA |
| Quiescent Current | 2 mA |
| Max Supply Current | 1.45 mA |
| Settling Time | 4 µs |
| Dual Supply Voltage | 9 V |
| Output Current per Channel | 10 mA |
| Gain Bandwidth Product | 4.25 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 100 µV |
| Max Dual Supply Voltage | 18 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.5 V |
| Voltage Gain | 107.6 dB |
| Number of Amplifiers | 1 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 90 dB |
| Input Voltage Noise Density | 3.9 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | General Purpose Amplifiers |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 90 dB |
Stock: 1245
Distributors
pcbx
Unit Price$4.57350
Ext.Price$4.57350
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.57350 | $4.57350 |
| 10 | $3.53079 | $35.30790 |
| 25 | $3.37432 | $84.35800 |
| 50 | $3.22479 | $161.23950 |
| 100 | $3.08188 | $308.18800 |
| 300 | $2.94531 | $883.59300 |
| 500 | $2.81479 | $1407.39500 |
| 1000 | $2.69003 | $2690.03000 |
